SZC logo

Győri Szakképzési Centrum

OM kód: 203037/016 | 9022 Győr, Bisinger sétány 32.

Intézmény logo

Győri SZC Deák Ferenc Közgazdasági Technikum

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA

Hírek

2024. máj. 23.


Igazgatóság

  Államtitkári látogatás a Deákban

  Iskolánkba látogatott május 17-én dr. Tóth Zoltán, az Igazságügyi Minisztérium jogalkotásáért felelős államtitkára

  Államtitkári látogatás a Deákban

  Iskolánkba látogatott május 17-én dr. Tóth Zoltán, az Igazságügyi Minisztérium jogalkotásáért felelős államtitkára, aki a 9. évfolyam tanulóinak tartott rendhagyó fogyasztóvédelmi órát. A közvetlen hangvételű, rendkívül érdekes előadás nagy tetszést aratott a tanulók körében, akik büszkék arra, hogy a Deák a Fogyasztói tudatosságra nevelő intézmények közé tartozik. Ennek keretében először beszélt a diákoknak az elektronikus kereskedelemről, annak buktatóiról, ismertette a fogyasztóvédelem jelentőségét. Példákkal szemléltette a tranzakcióval kapcsolatos problémákat, bemutatta az adásvételi ügylet, valamint az elállási jog jellemzőit. Demonstrálta a sötét mintázatok kockázatának és a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatnak a fogalmát. Ismertette a Fogyasztóvédelmi Hatóság és a Békéltető Testület – mint alternatív vitarendezési fórumok – közötti különbséget, rámutatott a GVH, a NÉBIH, illetve az Európai Fogyasztói Központ szerepére és feladataira.

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Pályaorientáció az Édes Napokon

  Pályaorientáció az Édes Napokon

  2024. május 25-én pályaorientációs céllal iskolánk is részt vett az Édes napokon.

  2024. jún. 19.


  Igazgatóság

  Interaktív pályaorientációs foglalkozás Csornán

  Interaktív pályaorientációs foglalkozás Csornán

  2024. június 17-én a csornai Széchenyi István Általános iskolában tartottunk interaktív pályaorientációs délelőttöt.

  2024. jún. 19.


  Igazgatóság

  Nyári ügyeleti rend

  Nyári ügyeleti rend

  Nyári ügyeleti rend a Győri SZC Deák Ferenc Közgazdasági Technikumban

  2024. jún. 19.


  Igazgatóság


  Partnereink

  SZC logo

  Győri Szakképzési Centrum


  Győri SZC Deák Ferenc Közgazdasági Technikum

  9022 Győr, Bisinger sétány 32.

  Telefon: +36-96/312-135

  E-mail: iskola@deakgyor.hu

  OM azonosító: 203037/016


  2024Győri SZC Deák Ferenc Közgazdasági Technikum