NTP-TMV-21-0013 számú pályázat
Tanulmányi és művészeti versenyek megrendezésének támogatása
Projekt címe: Vállalkozz velünk! - Gazdasági vetélkedő
Pályázatunk keretében egy többfordulós versenyt szervezünk vállalkozási témában, a diákok diákvállalkozásokat hoznak létre és ezek a diákvállalkozások versenyeznek egymással. A verseny során a diákok bemutatják a korábban létrehozott cégeiket és különböző kategóriákban mérik össze tudásukat. A kiállítás keretében a cégek képviselői is vetélkednek egymással, prezentálják cégüket (kisfilm v. prezi), bemutatják működésüket.
Első forduló: Cégbemutató elkészítése prezentáció formájában, katalógus, szórólap, névjegykártya Határidő: 2022. november 30.
Az országos döntő kategóriái: legjobb stand, legjobb katalógus, legjobb szórólap, legjobb vállalkozási ötlet, legjobb cégbemutató
Országos döntő: 2022. december 14.
NTP-INNOV-22-0129
Vállalkozási ismeretek, startup vállalkozások indítása, működtetése – szakkör 1 000 000 Ft
A tehetséggondozó programunk célja, hogy a 10-11. évfolyamon felfedezett tehetségígéreteket egy olyan komplex fejlesztésben részesítsük, amellyel a jövőben előnyhöz juthatnak a munkaerőpiacon. A siker elérése érdekében több területen igyekszünk fejleszteni a programba bevont tanulókat. A projektet a tanirodai oktatási módszer köré szervezzük, amelyet kiegészítünk személyiségfejlesztéssel, kommunikáció fejlesztéssel magyar és idegen nyelven. A diákvállalkozás működtetéséhez a Deák Cégszolgálati Központ programját használjuk, annak egyes moduljain keresztül tanulják meg a vállalkozási munkafolyamatokat. Hangsúlyt helyeznénk az induló vállalkozások létrehozására, a startup vállalkozások fontosságának gazdaságon belüli szerepére.
2020/2021. tanév
Határon átnyúló pályázat vezetője a Deák Alapítvány
Startup+ SKHU - verseny és vállalkozói képzés
magyar és szlovákiai szakiskolásoknak
„Start Up Competition + Development of Entrepreneurial Competences in Vocational Schools of the Border Region”
Projekt áttekintés
Együttműködő partnerek a projekt megvalósításában
- Deák Ferenc Közgazdasági Szakközépiskoláért Alapítvány, Magyarország
- TANDEM, n. o. fejlesztő és képző nonprofit szervezet, Szlovákia
- Interregio Forum Egyesület, Magyarország
- INTERREG SKHU
Projekt összefoglaló
A projekt célja
A projekt célja az SKHU régióban az alapvető vállalkozói kompetenciák fejlesztése a végzős szakiskolások körében, kiemelten határ-közeli, vidéki iskolák bevonásával. Célunk, hogy a résztvevő diákok jobban megismerjék saját erősségeiket, fejlesszék vállalkozói szemléletüket és ismereteiket, valamint képesek legyenek megmutatni magukat, ötleteiket. Az aktív részvétel eredményeként várhatóan képesek lesznek a tudatosabb munkahelyválasztásra, innovatív startup kezdeményezésekhez való kapcsolódásra.
A projekt hatóköre, terjedelme
A projektben 6 szlovákiai és 6 magyar szakiskolai intézmény vehet részt, intézményenként maximum 30 diák és 3 pedagógus (mentor) bevonásával. Összesen tehát maximum 12 iskola, 360 diák és 36 mentor vehet részt a versenyben, ahol a résztvevő diákok 3 fős csapatokban versengenek.
A projekt ütemezése
2021 január végéig: résztvevő iskolákkal való együttműködési megállapodás
2021 február: pedagógusok tájékoztatása, mentorképzés (3 nap) és tabletek eljuttatása
2021 március-május: verseny 1. fordulója (8 hét), majd záró rendezvények
Az 1. fordulóban minden egyes iskola pontosan egy másik iskola diákjaival verseng, azaz a résztvevő iskolák párban versenyeznek egymással. Így összesen 3x2 iskola verseng Szlovákiában és 3x2 iskola verseng Magyarországon az első fordulóban.
2021 október-november: verseny 2. fordulója (6 hét), majd nemzetközi zárórendezvény
A 2. fordulóba az 1. forduló legeredményesebb csapatai jutnak tovább, és tervezetten a legjobb 12 csapat mérheti össze tudását a nemzetközi döntőben.
A projekt különlegessége
- 3 fős csapatok versenyeznek, akik virtuális vállalkozást alapítnak
- a résztvevők interaktív digitális oktatási anyagot kapnak tableten
- mentor-pedagógusok támogatják a csapatokat
- a digitális tananyag tanulásával, a feladatok elvégzésével virtuális pénzt gyűjtenek a résztvevők
- a képzési modulok végén gyakorlati projektfeladatokat (PPT prezentáció/rövidfilm) hoznak létre, amik a virtuális piactérre kerülnek fel
- a tanulással gyűjtött virtuális pénzt befektethetik a virtuális piactéren más csapatok projekttermékeibe és további haszonra tehetnek szert
- a verseny végén az összegyűjtött virtuális pénzt valódi ajándékokra válthatják be
Célzott kompetenciák és szemléletfejlesztés:
- egyéni erősségek, komparatív előnyök felismerése
- együttműködési készség, csapatszellem
- visszajelzés adás, egymástól tanulás
- kreativitás, gyakorlati szemlélet és megvalósítás
- problémamegoldás, döntéshozatal
- fenntartható fejlődés szemlélete, környezettudatosság
Kompetenciákhoz igazodó képzés: a tananyag főbb témái:
- önismeret, érdeklődési kör, erősségek
- prezentáció készítés és prezentálás
- csapat, együttműködés, egyediség, közös alkotás
- videó készítés: forgatókönyv, rendezés, szerkesztés
- vállalkozási ötlet kidolgozás, sikeresség, agilitás, értékteremtés
- piaci validálás, üzleti modell, fenntarthatóság
Jelen projektet, ezt megelőző hasonló projektek eredményeire és tapasztalataira alapoztuk, melyek segítik a gördülékeny megvalósítást és eredményességet a résztvevő intézmények és diákok számára egyaránt.
2017/2018. tanév
REFORMÁCIÓ PÁLYÁZAT
A Reformáció Emlékbizottság jóvoltából a Győri Szolgáltatási Szakképzési Centrum Deák Ferenc Közgazdasági Szakgimnáziuma egy diákcsoportja Kovácsné Zimborás Ágnes igazgatónő kíséretében végigjárhatta Luther Márton életének főbb állomásait. A látottakból a diákok előadást tartottak, ill. kiállítást rendeztek.
Az iskola tanulói méltó módon emlékeztek meg a reformáció 500. évfordulójáról: az elmúlt két évben tanulmányi kirándulásokon vehettek részt, versenyeket szerveztek, digitális emlékkönyvet készítettek.
A wittenbergi templom kapujában igazgatónő látható a diákcsoporttal.
Az erről készült cikk honlapunkon ITT olvasható.
2017. november 7-én az 500 éves reformációra emlékezve 500 m-es futóversenyt rendezett a Deák-iskola a Bisinger sétány területén. A tanulók a délutáni tömegsport keretében vettek részt az eseményen, szerencsére kellemes őszi időjárás mellett. A nagy létszám miatt több futamban mérték össze erejüket fiúk és lányok.
A futóversenyről készült cikk ITT olvasható.
Október 18-án történelem verseny zajlott iskolánkban, melyre meghívtuk nagymegyeri iskola két csapatát is. A Corvin Mátyás Magyar Tannyelvű Gimnázium diákjaival több évtizedes testvériskolai kapcsolatot ápolunk.
A verseny témája a reformáció 500. évfordulójához kapcsolódott. Előzetes felkészülés után változatos feladatokkal birkóztak a csapatok. Képfelismerés, hibakeresés, térképmunka, plakátkészítés során mutatták be a reformáció nevezetes alakjait, programjait, kulturális hagyatékukat. A háromtagú zsűriben a két iskola egy-egy történelemtanára és Kovács Lajos múzeológus, a zsűri elnöke bírálta el a megoldásokat. A versenyt a deákosok nyerték. A csapat tagjai: Haui Réka, Friedmann Dominik, Ferenczi Zsolt Máté és Orbán Bence.
A vetélkedőről készült cikk ITT olvasható.
1. Rotary Club Győr Alapítvány támogatásával vettünk részt az 53. Nemzetközi Tanirodai Kiállításon
- Fogyasztói érdekek képviseletét ellátó egyesületek támogatása: A Kisalföld Fogyasztóvédelmi Egyesülettel közösen egy Fogyasztóvédelmi témájú kisokos összeállítása, fogyasztóvédelmi vetélkedő szervezése
- Reformáció Emlékbizottság támogatása:
- Reformáció határok nélkül
- Ami él, annak meg kell újulnia
- Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata: Nemzetközi Tanirodai Kiállításon való részvétel támogatása
2018/2019. tanév
- Fogyasztói érdekek képviseletét ellátó egyesületek támogatása: A Kisalföld Fogyasztóvédelmi Egyesülettel közösen egy Fogyasztóvédelmi témájú kisokos 2. kiadása, fogyasztóvédelmi vetélkedő szervezése
- Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata: 1. Európai Nemzetközi Tanirodai Kiállításon való részvétel támogatása
- Kantharosz Közhasznú Alapítvány támogatása a Nemzetközi Kiállításra való felkészülés, illetve az utazás támogatása