Érettségi utáni szakképzés

Naptár

E-kréta

kreta banner

Ebédbefizetés

Nemzeti Tehetség Program

ntp kicsi

Reklámfilm

OH Bázisintézménye

ECDL vizsgaközpont

Energiatudatos iskola

Energiatudatos Iskola 2018

Győri Szakképzési Centrum

Erasmus+

erasmus

 

wien

 

Jövő közgazdásza

jovokozg logo kicsi

EU Nagykövet Iskola

Facebook

joomla facebook

Pénziránytű

Origo Nyelvi Centrum

Waclaw Felczak Alapítvány

Látogatók

IMG 20210415 1040172021. április 15-én néhány deákos diákkal, hiszen a járványveszély továbbra is erős, rövid sétát tettünk, hogy méltó módon emlékezzünk a magyar holokauszt áldozataira. A sétát a Bisinger téren kezdtük. Egy győri származású emlékező, Angyal Zsuzsa néniék ugyanis a Bisinger tér 12. szám alatt laktak, és Zsuzsa néni rövid ideig az akkori Győr Szabad Királyi Város Női Felsőkereskedelmi Iskola, azaz iskolánk tanulója is volt. A séta egyik állomása a győri zsinagóga udvara volt, ahol a gyerekek meghallgattak két verset, és emlékező csöndben vették körül a gyermekáldozatok neveit tartalmazó gránitoszlopot. Ezt követően elsétáltunk még az Simor János püspök terére. Kedves kis városi tér, csak az emléktábla mutatja, hogy 77 évvel ezelőtt milyen szomorú esemény színhelye volt.
Az emlékezéshez kapcsolódott egy feladat is: Így éltem volna, ha...Páros munkával megírt fiktív önéletrajzok készültek.
Köszönöm diákjaink nyitottságát, érdeklődését és a kollégák támogatását!


Varga Csenge Zsóka
történelem oktató


Fiktív életrajzok: